خواص باورنکردنی سبوس گندم ؛ از لاغری تا درمان سرطان روده بزرگ و سینه

گنجاندن غلات پرفیبر ساخته شده از سبوس گندم در برنامه غذایی روزانه خود، یک راه ساده برای افزایش مصرف فیبر روزانه برای شما است.

به گفته اداره و سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA)، رژیم غذایی مدرن و غربی سرشار از غذاهای فرآوریی شده ای است که منجر به تلاش اکثریت مردم برای مصرف روزانه 25 تا 30 گرم فیبر توصیه شده برای یک بزرگسال با اندازه متوسط ​میشود. مصرف ناکافی فیبر باعث می شود که افراد احساس ناراحتی، نفخ و بدتر از همه احساس غیر عادی بودن (از لحاظ درونی) بکنند. گنجاندن غلات پرفیبر ساخته شده از سبوس گندم در برنامه غذایی روزانه خود، یک راه ساده برای افزایش مصرف فیبر روزانه برای شما است. 

1. خواص سبوس گندم برای سرطان روده بزرگ و سینه
سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در دنیا است. صندوق گزارشات جهانی تحقیقات سرطان در مورد سرطان و رژیم غذایی، فعالیت بدنی و وزن نشان می دهد که غذاهای حاوی فیبر خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهند. 

2. خواص سبوس گندم برای بیماری قلبی
اگرچه صحبت ها در مورد کاهش بیماری قلبی از طریق رژیم غذایی به طور سنتی مصرف چربی ها را محصور کرده است، اما تحقیقات اخیر نشان داده است که کیفیت کربوهیدرات ها به همان اندازه ، به ویژه در محتوای فیبر رژیم غذایی مهم است. در سال 2004 یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز که شامل بیش از 330000 شرکت‌کننده که طی یک دوره 6 تا 10 ساله بود انجام شد. این مطالعه با کیفیتی بالا به این نتیجه رسید که رژیم غذایی با فیبر بالا، به ویژه از غلات و میوه ها، به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد

3. خواص سبوس گندم برای لاغری و کاهش وزن
مطالعات مختلف ارتباط بین مصرف فیبر و مدیریت وزن را مورد هدف قرار داده اند. این مکانیسم اصلی تنظیم اشتها از طریق افزایش سیری (احساس سیری و راحتی)، کاهش دریافت انرژی و افزایش انرژی از دست رفته از طریق مدفوع است.

4. خواص سبوس گندم برای سلامت دستگاه گوارش
حجم را اضافه می کند و زمان انتقال (عبور) را سرعت می بخشد همانطور که قبلاً متوجه شده اید، سبوس گندم می تواند چندین فواید برای سلامت دستگاه گوارش داشته باشد، اما توانایی آن در افزایش حجم مدفوع و تسریع حرکت ماده از طریق روده بزرگ، شاید بزرگترین مزیت آن برای سلامت روده به شمار بیاید.

5. خواص سبوس گندم برای یبوست و بیماری دیورتیکول
همچنین ثابت شده است که فیبر غذایی نقش مهمی را در پیشگیری و درمان یبوست که یک مشکل رایج در سراسر جهان به ویژه در زنان و کودکان است ایفا میکند. بررسی شواهد Cochrane نشان داده است که افزودن بیشتر فیبر گندم و سبوس به رژیم غذایی به کاهش یبوست در دوران بارداری کمک میکند.

6. خواص سبوس گندم: دارای خاصیت پری بیوتیک است
میکرو فلور روده شما (مجموعه ای از باکتری ها در روده شما) به طور باورنکردنی بر سلامتی شما تأثیرگذار هستند که می تواند آن را با تغییرات رژیم غذایی مانند افزایش مصرف پری بیوتیک اصلاح کرد. پری بیوتیک ها اساسا غذای باکتری های خوب طبیعی در شکم شما هستند. یکی دیگر از مزایای اصلی پری بیوتیک ها همانطور که قبلا ذکر کردیم، تولید SCFAs است که در واقع منابع سوختی برای سلول های پوششی روده بزرگ شما هستند.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان