آنتی‌اکسیدان‌ها دشمن سرطان

در زندگی پراسترس که با انواع عوامل بیماری‌زا روبرو هستیم، مصرف برخی مواد غذایی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه در برابر سرطان باشد.

برخی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها باعث تقویت قوای بدن از طریق غذاهایی که می خوریم می توانند یک اقدام پیشگیرانه محسوب شوند و عملکرد سیستم دفاعی بدن را بهبود می بخشند.

بر اساس گزارش ها، اکنون ۲۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور داریم و هر سال ۵۵ هزار نفر به دلیل بیماری سرطان جان خود را از دست می‌دهند، این در حالیست که ۵۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند.

 سالانه 120 هزار مورد جدید مبتلا به سرطان در کشور تشخیص داده می‌شوند و با یک اقدام پیشگیرانه و مصرف برخی مواد غذایی می توان سرطان را از زندگی ریشه کن کرد.

فلفل دلمه ای از منابع خوب ویتامین C است بطوری که با خوردن ۱۰۰ گرم آن ۴۰۰ میلی گرم از این ویتامین دریافت می شود، همچنین فلفل دلمه ای بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A )دارد و مصرف آن سلامت بینایی و تقویت گلبول های سفید را بدنبال داشته و به رشد و تکامل کودکان کمک می کند.

آناناس یکی از میوه های دارای منابع خوب ویتامین A است و در سرما که احتمال سرماخوردگی بالاتر است گنجاندن آن در برنامه غذایی کودکان مفید بوده و آناناس دارای خاصیت ترمیم کنندگی و کمک به روند بهبود زخم دارد و این بدلیل وجود ترکیبی بنام پروملین است که در تولید داروهای آنتی بیوتیکی نیز استفاده می شود.

کانولا از روغن های گیاهی بسیار مفید بوده و آنتی اکسیدانی بنام توکوفرول از خانواده ویتامین E دارد که مصرف روزانه و به اندازه آن می تواند باعث کنترول کلسترول شود و با کاهش کلسترول نیز احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و گرفتگی عروق نیز تا حد قابل توجهی پایین می آید.

 لبنیات یکی از بهترین منابع ریبوفلاوین و در حفظ سلامت موثر است، این ماده مغذی جزء ویتامین های محلول در آب است و فقط چند ساعت در بدن باقی می ماند، مصرف منظم خوراکهای حاوی آن مانند ماست، شیر و اسفناج می تواند نیاز بدن را به این ویتامین ارزشمند تامین کند.

استفاده از مواد طبیعی مثل عسل، شکر قهوه ای، توت و انجیر خشک در رژیم غذایی بجای قند و شکر می تواند بطور چشمگیری دریافت آنتی اکسیدان ها را افزایش دهد و سالیان سال به دور از سرطان ها زندگی کرد.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان