چگونه خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید

این موارد توجیه پذیر است زیرا علیرغم این واقعیت که تقریباً ۵۰ سال پیش جنگ با سرطان آغاز شد ، سرطان همچنان عامل اصلی مرگ و میر است. در حالی که واقعیت این است که ما شاهد انفجار عظیمی از داروهای جدید و درمان هایی بوده ایم که سلول های سرطانی خاصی را هدف قرار می دهند ، درمان مانند پیاده روی در پارک نیست ممکن است شما را معالجه کند یا ممکن است کیفیت زندگی شما را کاهش داده و به شما کمک نکند عمر طولانی تری داشته باشید.

بزرگترین افسانه ای که در مورد سرطان از مردم می شنویم این است که این بیماری بیشتر ناشی از ژنتیک است و این خیلی اشتباه است! اگرچه ژنتیک در بروز یا عدم ابتلا به سرطان نقش دارد ، اما اکثر کارشناسان معتقدند که این عامل کمتر از ۲۰ درصد سرطان را تشکیل می دهد. حقیقت شناخته شده این است که شیوه زندگی و محیط زیست نقش اصلی را ایفا می کنند.

آنچه می خورید ، مدلی که ورزش می کنید ، مقداری که می خوابید همین طور چشم انداز شما در مورد زندگی ، محل زندگی و نحوه زندگی   تعیین کننده ابتلا ی شما به سرطان است. شما باید طرز فکر خود را از “امیدوارم به سرطان مبتلا نشوم ” به “چگونه می توانم از سرطان پیشگیری کنم” تغییر دهید. باور کنید یا نه ، شما این قدرت را دارید که خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها را کاهش دهید. در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد آنچه شما می توانید برای جلوگیری از سرطان انجام دهید وجود دارد.

در اینجا چهار کاری که می توانید برای پیشگیری از سرطان انجام دهید وجود دارد:

با غذا مانند دارو رفتار کنید ،  هر چیزی که در دهان می گذارید بر بدن شما تأثیر می گذارد. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چیپس سیب زمینی یا پرتقال را انتخاب کنید. سعی کنید میزان مصرف گوشت قرمز ، شکر و غذاهای فرآوری شده را کاهش دهید. میوه ، سبزیجات و ماهی را به غذای خود اضافه کنید. و صبح قهوه یا چای را بنوشید. آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که به محافظت از سلول های شما در برابر آسیب کمک می کنند و همچنین دارای ویتامین ها و مواد معدنی مهمی مانند منیزیم و ریبوفلاوین هستند که برای شما مفید است.

هنگام ورزش کمی عرق کنید. برای دستیابی به حداکثر سود ، ثبات ، تلاش و تنوع مهم است. در حین فعالیت بدنی باید کمی به خود فشار بیاورید.

خواب را در اولویت قرار دهید کمبود خواب باعث وارد شدن استرس به بدن شما می شود که خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد. داشتن خواب با کیفیت برای سلامت کلی شما و استراتژی شخصی پیشگیری از سرطان بسیار مهم است.

ارتباط ذهن و بدن را بشناسید. اگرچه ما هزاران سال است که از این رابطه مطلع هستیم ، اما تازه داریم متوجه می شویم که هیچ سلامت جسمانی بدون سلامت روانی وجود ندارد. اگرچه شما نمی توانید جلوی ابتلا به سرطان را بگیرید اما می توانید بر داشتن نگرش مثبت ، تمرین قدردانی و کاهش استرس که سلولهای شما را مستعد ابتلا به سرطان می کند تمرکز کنید.

شما این قدرت را دارید که خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید. نکات بیشتر و همچنین علم استراتژی های “کنترل خطر سرطان” را بیاموزید.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان