خواص شگفت‌انگیز فلفل دلمه قرمز برای بدن؛ از تقویت بینایی و کاهش کلسترول تا پیشگیری از سرطان

فلفل دلمه ای قرمز همچنین حاوی مقدار بالایی از ویتامین A و ویتامین E است و علاوه بر تقویت بینایی، از ما در برابر ابتلا به بیماری قلبی و سرطان محافظت می‌کند.

فلفل دلمه ای قرمز طعم شیرینی داشته که به صورت خام یا پخته قابل مصرف است. همچنین فلفل دلمه ای قرمز یک افزودنی مغذی برای رژیم غذایی می باشد و ارزش غذایی بالایی دارد.

مصرف این ماده غذایی باعث افزایش میزان دریافتی سبزیجات می شود. همچنین براساس وزارت کشاورزی امریکا، مصرف ۵.۵ تا ۶ فنجان از سبزیجات نارنجی و قرمز در هفته توصیه می شود. فلفل دلمه ای قرمز میزان پایینی کالری داشته، به طوریکه هر فنجان از این ماده غذایی حاوی ۴۶ کالری است.

کربوهیدرات و فیبر

تقریبا سه چهارم محتوای بیشتر فلفل های دلمه ای از کربوهیدرات است. بدن کربوهیدرات را به گلوکز تجزیه می کند، گلوکز قند ساده ای است که در بدن از آن به عنوان سوخت و انرژی استفاده می شود. این انرژی از فرآیندهای فیزیولوژیکی ضروری از جمله تنظیم دمای بدن و عملکرد سلول های مغز حمایت می کند. یک فنجان فلفل دلمه ای قرمز همچنین حاوی ۳.۱ گرم از فیبر غذایی است. فیبر در سلامت سیستم گوارش و همچنین در کمک به کاهش کلسترول برای مقابله با بیماری قلبی-عروقی موثر است. یک فنجان فلفل دلمه ای قرمز خرد شده ۸ درصد از ارزش روزانه توصیه شده برای مردان و ۱۲ درصد از این ارزش روزانه را برای بانوان فراهم می کند.

ویتامین c و فولات

فلفل دلمه ای قرمز سرشار از فولات و ویتامین c بوده که حامی سلامت قلبی-عروقی می باشد. ویتامین c به بدن برای ساخت کلاژن کمک می کند که برای حفظ استحکام عروق خونی مورد نیاز است. فولات نیز به سوخت و ساز هموسیستئین کمک می کند، مقدار بالای این اسیدآمینه در جریان خون باعث افزایش خطر بیماری قلبی می شود. هر فنجان از فلفل دلمه ای قرمز خرد شده ۶۹ میکروگرم فولات و ۱۹۰ میلی گرم ویتامین c برای بدن فراهم می کند.

ویتامین A و E

فلفل دلمه ای قرمز همچنین حاوی مقدار بالایی از ویتامین A و ویتامین E است. یک فنجان از این ماده غذایی ۲.۴ میلی گرم ویتامین E دارد. همچنین یک فنجان فلفل دلمه ای قرمز ۱۶ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به ویتامین E و تمام ویتامین A مورد نیاز بدن را در طول روز فراهم می کند. دریافت میزان کافی از ویتامین A از سلامت بینایی محافظت می کند. این ویتامین نه تنها در دید شبانه موثر بوده، بلکه برای کاهش خطر ابتلا به آب مروارید نیز مفید است. ویتامین E همچنین از سلامت بافت ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد و ابتلا به بیماری قلبی و سرطان محافظت می کند.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان