طلای مایع بزنید تا از این سرطان دور شوید

روغن آرگان غنی از مواد مغذی مفید از جمله اسید‌های چرب اسید لینولئیک و ویتامین E  است ؛ در این مطلب به برخی خواص روغن آرگان برای پوست اشاره شده است

روغن آرگان حاوی مقادیر بالای ویتامین E و اسید چرب اشباع شده بوده و به عنوان مرطوب کننده و نرم کننده طبیعی پوست شناخته می‌شود، روغن آرگان را می‌توانید برای همه‌ی قسمت‌های بدن استفاده کنید.

چند قطره روغن آرگان را بر روی پوست خود بمالید و با حرکات ملایم ماساژ دهید تا پوست را نرم و مرطوب کند.

جوان سازی صورت

روغن آرگان نه تنها به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل می‌کند بلکه چین و چروک پوست را کاهش داده و برای جوان سازی پوست صورت مفید می‌باشد.

قبل از خواب مقداری روغن آرگان را به آرامی بر روی پوست صورت و گردن خود ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

درمان پوست خشک

ویتامین E و اسید‌های چرب موجود در روغن آرگان برای افرادی که پوست خشک دارند و از بیماری اگزما رنج می‌برند مفید است.

مقدار کمی روغن آرگان را بر روی پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید، هر روز این روش را به کار ببرید تا زودتر نتیجه بگیرید.

درمان جوش صورت

روغن آرگان آنتی اکسیدان‌های زیادی دارد که چربی پوست و التهاب را کنترل کرده و به درمان آکنه و جوش صورت کمک می‌کند.

روزی دو بار مقداری روغن آرگان را بر روی پوست تمیز صورت بمالید و خوب ماساژ دهید بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید و خشک کنید.

لایه برداری و پاک سازی پوست

روغن آرگان می‌تواند برای پاکسازی و لایه برداری از پوست صورت استفاده شود. لایه برداری منظم پوست صورت سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و از ایجاد چروک در پوست صورت جلوگیری می‌کند.

ماسک صورت روغن آرگان

یک قاشق شکر قهوه‌ای را با چند قطره روغن آرگان ترکیب کرده و ۲ تا ۴ دقیقه پوست صورت را دایره‌ای ماساژ دهید، سپس با آب گرم بشویید و خشک کنید.

درمان ترک بارداری

روغن آرگان به دلیل محتوای ویتامین E الاستیسیته پوست را افزایش داده و می‌تواند برای پیشگیری و درمان ترک پوست بارداری در زنان باردار استفاده شود.

قبل و بعد از زایمان چند قطره روغن آرگان را بر قسمت های ترک خورده بمالید و خواب ماساژ دهید تا ترک بارداری درمان شود.

ضد آفتاب طبیعی

ترکیبات موجود در روغن آرگان می‌توانند پوست را در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت کنند و از پیری و سرطان پوست جلوگیری کنند.

رفع التهاب پوست بعد از اصلاح و اپیلاسیون

روغن آرگان یک درمان طبیعی برای تسکین و رفع التهاب پوست بعد از اصلاح صورت و اپیلاسیون  است ؛ یک قطره روغن آرگان را بر روی پوست صورت یا بدن بمالید و آرام ماساژ دهید تا التهاب رفع پوست شود.

نرم کننده طبیعی مو

روغن آرگان به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو شناخته می‌شود، همچنین روغن آرگان می‌تواند به عنوان یک درمان خانگی موخوره استفاده شود.

تقویت و رشد مو

مقادیر بالای ویتامین E موجود در روغن آرگان فولیکول‌های مو را تقویت کرده و باعث افزایش رشد مو می‌شود.

درمان مو‌های خشک و شوره سر

اگر مو‌های خشک و شکننده دارید یک بار در هفته از ماسک مو روغن آرگان استفاده کنید تا خشکی مو درمان شود.

۴ تا ۱۰ قطره روغن آرگان بر روی مو‌های خود بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و صبح مو‌های خود را با آب و شامپو بشویید. اگر شوره سر دارید این روش را دو بار در هفته استفاده کنید.

درمان ریزش مو

روغن آرگان از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت موی سر می‌شود.

ماسک مو با روغن آرگان

چند قطره روغن آرگان را به شکل حرکت دایره‌ای بر روی پوست سر و مو‌های خود ماساژ دهید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس مو‌ها را با آب و شامپو بشویید.

این روش را سه بار در هفته به کار ببیرید تا زودتر نتیجه بگیرید.

تقویت ناخن

روغن آرگان به عنوان نرم کننده طبیعی برای ناخن‌های شکننده استفاده می‌شود، روغن آرگان ناخن‌ها را تقویت کرده و باعث افزایش رشد ناخن‌ها می‌شود. علاوه بر این روغن آرگان از باکتری‌ها و عفونت‌های قارچی بر روی ناخن جلوگیری می‌کند.

هر شب قبل از خواب چند قطره روغن آرگان را بر روی ناخن‌ها بمالید.

مرطوب کننده لب

در هوای سرد و خشک، لب‌ها سریع دچار خشکی و ترک خوردگی می‌شوند، روغن آرگان به عنوان مرطوب کننده لب عمل کرده و خشکی لب را درمان می‌کند.

خواص دارویی و درمانی روغن آرگان

از آنجا که روغن درخت آرگان در ایران کمیاب و گرانقیمت ماست، جهت مصارف خوراکی حتما از جایی مطمئن آن را خریداری کنید و با پزشک خود نیز مشورت کنید.

تقویت قلب

استفاده از روغن آرگان خوراکی کلسترول بالای خون را کاهش داده و به جلوگیری از آترواسکلروز، حملات قلبی، سکته قلبی کمک می‌کند.

تقویت معده و دستگاه گوارش

ترکیبات ارگانیک موجود در روغن آرگان می‌توانند سطح پپسین معده را افزایش دهند که همین به بهبود هضم غذا کمک می‌کند.

پیشگیری از سرطان

روغن آرگان حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که بر روی رادیکال‌های آزاد بدن اثر می‌گذارند و احتمال ابتلا به سرطان‌های پروستات و مثانه را کاهش می‌دهند.

عوارض و مضرات روغن آرگان

بعضی افراد ممکن است نسبت به روغن آرگان حساسیت داشته باشند، قبل از استفاده حتما مقداری از روغن را بر روی بازوی خود امتحان کنید.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان