خواص شگفت‌انگیز مصرف روزانه کره بادام زمینی؛ از کاهش کلسترول تا پیشگیری از سرطان

به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از جمله فواید کره بادام زمینی کاهش احتمال ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی، سرطان، بیماری‌های تخریب کننده اعصاب و کنترل آلزایمر است. کره بادام زمینی همچنین منجر به کاهش فشار خون شده و احتمال ابتلا به عفونت‌های ویروسی و قارچی را کاهش می‌دهد.

ترکیبات سودمند موجود در کره بادام زمینی شامل: پروتئین، کربوهیدرات، اسیدهای چرب اشباع نشده، ویتامین ای، ویتامین ث، ویتامین آ، سدیم، منیزیم، کلسیم، منگنز، فسفر، آهن، کوپر، زینک، سلنیم، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۳، تیامین، ویتامین ب ۵ و ویتامین ب ۶ است.

افرادی که به صورت منظم از کره بادام زمینی و دیگر محصولات بادام زمینی استفاده می‌کنند، میزان بیشتری پروتئین، چربی‌های غیر اشباع (چربی‌های مفید)، فیبر، ویتامین آ و ای، فلوت، کلسیم، منیزیم، زینک، آهن، پتاسیم و دیگر مواد مغذی را دریافت می‌کنند. بادام زمینی حتی ذره‌ای چربی اشباع شده (چربی مضر) ندارد و شما بدون نگرانی در مورد اضافه وزن در بازه‌های زمانی مشخص قادر به استفاده از آن می‌باشید. بادام زمینی حتی می‌تواند روند کاهش وزن را تسهیل کند.

برخی از فواید کره بادام زمینی را بشناسید:

منبع غنی پروتئین محسوب می‌شود

حدود ۱۰۰ گرم از کره بادام زمینی حاوی ۲۵ تا ۳۰ گرم پروتئین است. این پروتئین‌ها در بدن به آمینو اسیدها تجزیه می‌شده و توسط تک تک سلول‌ها برای ترمیم بدن استفاده می‌شوند.

سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد

میزان چربی‌های موجود در کره بادام زمینی، تقریبا برابر با میزان چربی‌های موجود در روغن زیتون است. کره بادام زمینی حاوی هر دو نوع چربی‌های تک اشباع نشده و چند اشباع نشده است که هر دو نوع آن برای حفظ سلامتی ضروری هستند. این چربی‌ها اشباع نشده بوده و مصرف آن‌ها به هیچ عنوان سلامت قلب را تهدید نمی‌کند. چربی‌های اشباع نشده (مفید) موجود در کره بادام زمینی باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شوند.

احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می‌دهد

با مصرف منظم کره بادام زمینی احتمال ابتلا به دیابت نوع دو کاهش می‌یابد. کره بادام زمینی علاوه بر این که حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است، منبع غنی از چربی‌های اشباع نشده (مفید) نیز محسوب می‌شود. چربی‌های اشباع نشده منجر به تحریک عملکرد انسولین در بدن می‌شوند. طبق تحقیقات اثبات شده است که با مصرف منظم کره بادام زمینی و دیگر انواع مغزیجات احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

منبع غنی از انواع ویتامین‌ها محسوب می‌شود

کره بادام زمینی حاوی انواع بسیار زیادی از ویتامین‌ها است که برای حفظ سلامت بدن و ارتقا عملکرد آن ضروری هستند. ویتامین آ برای بینایی مفید است. ویتامین ث سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و منجر به تسریع روند بهبود زخم‌های ساده و ابتدایی می‌شود. از طرف دیگر ویتامین‌ای موجود در کره بادام زمینی یکی از عناصر بسیار ضروری برای تجزیه اسیدهای چرب و جلوگیری از مسدود شدن جریان خون در رگ‌ها به دلیل تجمع چربی‌ها هستند.

حاوی آنتی اکسیدان هستند

کره بادام زمینی منبعی غنی از آنتی اکسیدان هاست و یکی از آنتی اکسیدان‌های موجود در کره بادام زمینی رزوراترول است. این آنتی اکسیدان قادر به کنترل برخی از انواع خاص سرطان، بیماری‌های قلبی، آلزایمر، بیماری‌های ویروسی و قارچی و بیماری‌های تخریب کننده اعصاب است.

حاوی عناصر ضد سرطان است

کره بادام زمینی حاوی ب- سیتوسترول، نوعی فیتوسترول است که قادر به مبارزه با سرطان به خصوص سرطان روده، پروستات و سرطان پستان است. بادام زمینی و تمامی محصولات تولید شده از بادام زمینی مانند روغن بادام زمینی و کره بادام زمینی منابع غنی از فیتوسترول (کلسترول گیاهی) است.

کمک آنلاین به رومیکا

تومان